facebook
Jesteś na → Strona główna→ Wydarzenia

Wyróżnienie w konkursie Górnośląskie Kroszonki

Miło nam poinformować, że Pani Katarzyna Gembalczyk otrzymała wyróżnienie w konkursie Górnośląskie Kroszonki 2012. Do tegorocznej edycji konkursu  zgłoszono aż 260 kroszonek. Wykonano je w 4 technikach: rytowniczej, batikowej, innymi tradycyjnymi metodami (zdobienie jaj przez oklejanie rdzeniem sitowia) i wykonane nowatorskimi technikami zdobienia. W tym roku 17 osób po raz pierwszy wzięło udział w konkursie. Wśród osób debiutujących nie wybierano zwycięzcy.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu!!

Zobacz więcej →


Od seriali wolą rękodzieło

GODÓW – Filcują, szydełkują i plotkują czyli... na pompowni rządzą panie

Prawie 30 pań przychodzi co tydzień do Ośrodka Kultury w Godowie, by poplotkować, wypić kawę i zrobić coś z rękodzieła w nowej pracowni kreatywnej. Z inicjatywą wyszła Dorota Welcel z Godowa. Pracownia to niejako przedłużenie projektu Kreator, który ruszył w gminach zrzeszonych w Lokalnej Grupie Działania. Kreator odkrywa i promuje lokalną twórczość. – Wiemy, że projekt kiedyś się skończy, a my dalej chcemy się spotykać i robić coś ciekawego, przekazywać sobie nawzajem umiejętności – mówi Dorota Welcel z Godowa.

Zobacz więcej →


Wernisaż Judyty Adamczyk - 10 lutego 2012 r. - relacja

W piątek 10.02.2012 r. o godz. 17.00, w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, odbył się wernisaż wystawy, mieszkającej w Krzyżanowicach, artystyki młodego pokolenia, Judyty Adamczyk.

Wystawę, przed budynkiem, zapowiada dużych rozmiarów, plakat. Na wernisaż przybyło około 50 osób: mieszkańców Krzyżanowic, członków LGD "Morawskie Wrota", znajomych artystki i miłośników sztuki.

Zobacz więcej →


Podsumowanie spotkań w Goczałkowicach - Zdroju z dnia 11.02.br.

W imieniu organizatorów spotkania promocyjno-kulturalnego pt. „Dary naszej zagrody” oraz „Motywy regionalne w ceramice”, które miało miejsce w dniu 11.02.2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach-Zdroju, pragnę serdecznie podziękować za udział w nim oraz za pracę włożoną w działania mające na celu podtrzymanie dziedzictwa kulturowego w rękodziele.

Zobacz więcej →


Relacja ze spotkania w Goczalkowicach-Zdroju - 28 styczeń 2012 r.

Już po raz kolejny rękodzielnicy zrzeszeni w projekcie Kreator mieli okazję zaprezentować swoje talenty podczas spotkania promocyjno-kulturalnego poświęconemu sztuce tworzenia w ceramice. Spotkanie pt. „Dary naszej zagrody" oraz „Motywy regionalne w ceramice" odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach Zdroju 28 stycznia 2012 r.

Zobacz więcej →


"Kreatywnie" na Jarmarku w Pszczynie

W ubiegły weekend 17-18 grudnia 2011 r.

Na rynek w Pszczynie zjechali się rękodzielnicy z LGD "Morawskie Wrota" oraz ze Stowarzyszenia LYSKOR. Wraz z twórcami naszej ziemi prezentowali oraz sprzedawali ozdoby i upominki świąteczne.

Zobacz więcej →


Relacja z Jarmarku Bożonarodzeniowego w Czyżowicach, 11 grudnia 2011 r.

Rękodzielnikom zrzeszonym w projekcie KREATOR po raz kolejny umożliwiono uczestnictwo w jarmnarku organizowanym na terenie parnerskiego LGD. Tym razem twórcy mieli okazję wystawić swoje wyroby na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach.

Zobacz więcej →


"KREATYWNE klimaty-poczuj ich magię" - relacja ze spotkania, 5 listopad 2011 r., Kobyla

W pięknej i malowniczo położonej Kobyli odbyło się kolejne spotkanie promocyjne. Spotkanie przebiegało pod haslem "KREATYWNE klimaty - poczuj ich magię" i odbyło się 5 listopada 2011 r. Prezentowane były takie dziedziny twórczości jak: decoupage, filcowanie na mokro i sucho, carving, wyroby z makaronu, tkanie na ramie, haftowanie i szydełkowanie oraz ręcznie robione kartki okolicznościowe.

Zobacz więcej →


Wieś pędzlem i dłutem kreowana - 14-15 październik, Skrbeńsko - relacja ze spotkania

W dniach 14-15 października 2011 r.w Skrbeńsku odbyło się kolejne spotkanie promocyjne w ramach realizowanego projektu współpracy KREATOR. Spotkanie pod nazwą "Wieś pędzlem i dłutem kreowana" przebiegło w miłej atmosferze. Każdy przybyły uczestnik mógł zapoznać się z różnymi technikami rękodzielniczymi. Do wyboru były: rzeźba, malarstwo, sutasz oraz witraż metodą Tiffaniego.

Zobacz więcej →


Konferencja w Koszęcinie, 3-5.10.2011 r.

W dniach 3-5 października 2011 r. odbyła się międzynarodowa konferencja "PODEJŚCIE LEADER po 2013 roku WOBEC NOWYCH WYZWAŃ dla ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH EUROPY" w Koszęcinie (województwo śląskie) w Kompleksie Parkowo-Pałacowym.

Zobacz więcej →


Kalendarz imprez

Niezwykłe sylwetki

Kontakt

LGD Lyskor LGD Morawskie Wrota LGD Ziemia Pszczyńska

KREATOR © 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone.
EFR
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader PROW 2007-2013.