facebook
Jesteś na → Strona główna→ Wydarzenia

Galeria pod Aniołem

Warsztaty rękodzieła zaczęły się w czerwcu. Owocem 4 planowanych spotkań było wiele aniołów z drewna, masy solnej.

Zobacz więcej →


Anioły opanowały Godów

Aniołki - ubrane w kolorowe sukienki z bibuły, z motylami we włosach i promiennym uśmiechem, spoglądają na nas ze ścian kafejki w Godowie. Wszystkie są dziełem małych rękodzielników.

Zobacz więcej →


Cykl artukułów o rękodzielnikach

Tygodnik Nowiny Raciborskie rozpoczęł cykl artykułów o rękodzielnikach z terenu powiatu raciborskiego. Co tydzień przedstawiona zostaje sylwetka któregoś z twórców. Inspiracją do tego cyklu był projekt KREATOR, który zrzesza i promuje okolicznych rękodzielników. Poniżej podajemy linki do artykułów poszczególnych osób.

Zobacz więcej →


Rękodzieło – potrzeba serca i terapia

Zapraszamy do lektury artykułu o p. Reginie Krzykała


Zobacz więcej →


Konferencja "Kreator-połączyła nas pasja", 29.05.2012 r. Turza Śl. - relacja

Podsumowania nadszedł czas...


Zakończyła się realizacja wspólnego projektu trzech Lokalnych Grup Działania „Morawskie Wrota", „Ziemia Pszczyńska" oraz LYSKOR pod nazwą KREATOR czyli Kreatywnie Razem Eksponujemy Ambitnie Tworzone Oryginalne Rękodzieła.

Zobacz więcej →


Mały Brzym w Pszczynie

Już po raz piąty odbyły się Pszczyńskie Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Mały Brzym". Występy zespołów można było podizwiać 21 maja w Skansenie "Zagroda Wsi Pszczyńskiej" w godzinach 14.00 - 17.00.

Zobacz więcej →


Noc Muzeów w Pszczynie

W sobotę 19 maja w Pszczynie odbyła się Noc Muzeów, podczas której można było zwiedzić Muzeum Zamkowe, Muzeum Prasy Śląskiej, Skansen oraz Stajnie Książęce.

Zobacz więcej →


Jarmark na granicy - 20 maja 2012 r., Chałupki

Kolejna edycja majowego jarmarku na polsko-czeskim pograniczu przyciągnął do Chałupek tłumy – pasjonatów starych przedmiotów z wielu regionów Polski i Czech. Przyjechali też kolekcjonerzy z Holandii i Niemiec.

Zobacz więcej →


Laboratorium rękodzieła - relacja ze spotkania, 12 maj 2012 r., Kobyla

W sobotę 12 maja 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobyli odbyło się ostatnie już spotkanie promocyjno-warsztatowe pn. „Laboratorium rękodzieła”. Podczas spotkania prezentowano pod okiem specjalistów w swej dziedzinie – osób zrzeszonych w projekcie KREATOR następujące dziedziny twórczości: filcowanie na mokro i sucho, decoupage metodą sospreso, haft przestrzenny, malarstwo, tworzenie broszek z różnych materiałów: organtyna, len i inne ozdabiane koralikami, patchwork, dekoracje z masy cukrowej.

Zobacz więcej →


Kreatywni na Targach Agroturystycznych w Kielcach

Na tegorocznych Targach Agrotravel, które miały miejsce w dniach 20-21 kwietnia w Kielcach, w ramach projektu KREATOR mieli okazję wystawić swoje wyroby rękodzielnicy, zrzeszeni w projekcie KREATOR.

Zobacz więcej →


Kalendarz imprez

Niezwykłe sylwetki

Józefina

Ostatnie prace:

Kontakt

LGD Lyskor LGD Morawskie Wrota LGD Ziemia Pszczyńska

KREATOR © 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone.
EFR
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader PROW 2007-2013.