facebook
Jesteś na → Strona główna→ Wydarzenia

Uczestniczka KREATORA w programie TVP Katowice

Zachęcamy do obejrzenia programu, jaki w połowie czerwca br. został nakręcony na terenie działania Stowarzyszenia LGD "Ziemia Pszczyńska". W programie bierze udział nasza rękodzielniczka p. Barbara Szweda, która opowiada o projekcie KREATOR.

Zobacz więcej →


Relacje z warsztatów rękodzielniczych zorganizowanych przez Stowarzyszenie LYSKOR

Stowarzyszenie LYSKOR zorganizowało dla mieszkańców gmin Lyski i Kornowac warsztaty rękodzielnicze z różnych technik tworzenia. Do wyboru były następujące techniki: filcowanie na mokro i sucho (15 marzec), sutasz  (20 maj), witraż metodą Tiffaniego (27 maj) oraz decoupage na szkle (3 czerwca).

Zobacz więcej →


Smaczenie, Twórczo, Na Sportowo - relacja z Wiosennego Turnieju Morawskich Wrót

O godzinie 15:00 Prezes Stowarzyszenia P. Zdzisław Ciapka powitał wszystkich uczestników turnieju z gmin wchodzących w skład LGD tj. Godowa, Gorzyc i Krzyżanowic oraz przybyłych gości spoza terenu LGD.
Smacznie Twórczo Na sportowo – takie motto towarzyszyło tegorocznemu Wiosennemu Turniejowi Morawskich Wrót

Zobacz więcej →


Relacja z targów turystyki w Chorzowie

W ostatni weekend, tj.: 17-19 maja w hali wystaw "Kapelusz" w parku chorzowskim, odbyły się Targi Turystyki Weekendowej - Atrakcje regionów.

Zobacz więcej →


Targi Turystyki GLOB 2013 - relacja z wydarzenia

W ubiegły weekend tj. 22-24 marca nasze Stowarzyszenie na stoisku Urzędu Miasta Pszczyna oraz Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej promowało swoją działalność podczas Targów Turystyki GLOB 2013.

Zobacz więcej →


V Gorzycki Kiermasz Wielkanocny, WDK Gorzyce, 17 marca 2013 r. - relacja

Zobacz więcej →


Relacja z targów książki i rękodzieła w Rybniku

13 marca 2013 roku w Regionalnym ośrodku doskonalenia nauczycieli i informacji pedagogicznej „WOM" w Rybniku odbyły się targi książki i rękodzieła.

Zobacz więcej →


Wielki sukces mieszkanki Raszczyc, uczestniczki KREATOR-a

W dniu 16 marca 2013 r. w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej i zarazem rozstrzygnięcie XXIV edycji konkursu Górnośląskie Kroszonki. W tym roku do konkursu zgłoszono 72 zestawy prac (w roku poprzednim 52 zestawy) w tym 35 debiutantów (w roku ubiegłym 17), w czterech kategoriach: wykonane  techniką rytowniczą (drapane), techniką batikową (pisane woskiem), innymi tradycyjnymi technikami (np. oklejane sitowiem) oraz nowatorskimi technikami zdobienia. Jury miało więc w czym wybierać, przez co wybór zwycięzców nie należał do łatwych.

Zobacz więcej →


KREATYWNI na Targach Turystycznych w Sosnowcu

W ostatni weekend na hali EXPO SILESIA w Sosnowcu odbyły się 6 Targi Turystyki.

Powiat Pszczyński został regionem partnerskim targów, dlatego też podczas wszystkich trzech dni wystaw, również stoisko powiatowe było obecne na targach. Na stoisku prezentowane były materiały z wszystkich gmin powiatu oraz wydawnictwa Stowarzyszenia LGD "Ziemia Pszczyńska" - stoisko z uwagi na ciekawą aranżację, sprzyjającą lokalizację i bogactwo materiałów i gadżetów promocyjnych, cieszyło się przez wszystkie dni targów sporym zainteresowaniem. Każdego dnia, w sosnowieckiej hali prezentowały się również lokalne zespoły ludowe, w piątek - zespół TALIZMAN z Pawłowic, w sobotę - zespół RADOSTOWICZANKI oraz zespół PSZCZYNA, natomiast w niedzielę wystąpił zespół folklorystyczny GÓRZANIE. Dla amatorów kuchni regionalnej, w piątek i sobotę na stoisku powiatowym, czekały także stoiska lokalnych restauracji - KUBAN z Goczałkowic i ZACISZE z Brzeźc, które kusiły przechodzących różnymi śląskimi specjałami, takimi jak chleb ze smalcem, śląskim galertem czy żurkiem. Dodatkowym urozmaiceniem stoiska były także pokazy rękodzieła wykonywane na miejscu przez Panie zrzeszone w projekcie KREATOR - p. Barbarę Szweda, Małgorzatę Mazur, Marię Żebrowską oraz Małgorzatę Gosek, a także zakładki do książek wykonane specjalnie na tę okoliczność przez p. Aldonę Lipiec. Chętnych do nauki rozmaitych dziedzin rękodzielniczych było sporo, zatem Panie nie miały czasu się nudzić. Podczas targów, na powiatowym stoisku prezentował się także projekt GRYFNIE, który przedstawiał swoją bogatą ofertę koszulek, kubków, kartek i toreb ze śmiesznymi śląskimi hasłami.  Zdjęcia z wydarzenia znajdą Państwo poniżej.

Zobacz więcej →


Relacja ze spotkania towarzysko-twórczego w Godowie, 11 styczeń 2013 r.

W dniu 11 stycznia 2013 r. wieczorem w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie odbyło się niecodzienne, twórcze wydarzenie. Pomysłodawcą spotkania była pani Michalina Zozworek-Dziwoki. To dzięki niej, pomimo trudnych warunków na drogach, w sali zgromadziło się  ponad 30 osób. Osoby te pochodzą z terenów różnych gmin, ale łączy je jedna wspólna pasja, którą jest rękodzieło. Na zaproszenie Pani Michasi odpowiedzieli  również lokalni twórcy z terenu Stowarzyszenia LYSKOR. Każdy z obecnych na spotkaniu przywiózł ze sobą kawałek słodkiego rękodzieła.

Zobacz więcej →


Kalendarz imprez

Niezwykłe sylwetki

Kontakt

LGD Lyskor LGD Morawskie Wrota LGD Ziemia Pszczyńska

KREATOR © 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone.
EFR
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader PROW 2007-2013.