facebook
Jesteś na → Strona główna→ Wydarzenia

Wyniki konkursu Górnośląskie Kroszonki 2015

Miło nam poinformować, że Pani Katarzyna Gembalczyk, uczestniczka projektu współpracy KREATOR, zdobyła nagrodę Arcybiskupa Katowickiego w XXVI edycji konkursu Górnośląskie Kroszonki organizowanym przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Otwarcie wystawy pokonkursowej, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród  odbyło się 21 marca 2015 r. w Sali Gorczyckiego Muzeum Górnośląskiego.

Zobacz więcej →


TVS Artyści lokalni Gmina Godów

TVS Artyści lokalni Gmina Godów


Zobacz więcej →


I Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski "Ożywiamy lokalne legendy" 9-13.09.2014. Skrzyszów

Od 9 do 13 września przy Ośrodku Kultury w Skrzyszowie odbywał się I Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski - ,, Ożywiamy lokalne legendy" realizowany w ramach mikroprojektów LGD ,,Morawskie Wrota". Udział w nim wzięli lokalni artyści rzeźbiarze z Skrbeńska, Bełsznicy, oraz goście z Wielkopolski oraz Niemiec.

Podczas pleneru powstały wielkogabarytowe rzeźby związane z naszym regionem- min. Jancio Wodnik, Drwal, Grzybiarka. Niezwykle widowiskowy proces tworzenia mieszkańcy mogli obserwować na żywo, gdyż cały plener usytuowany był pod wiatą w centrum Skrzyszowa.
Plener zakończony został Jarmarkiem - festynem ziemniaczanym, który odbył się w sobotę 13 września.

Rzeźby pozostaną w Gminie Godów , w ogólnodostępnych miejscach, gdzie będą mogły cieszyć oczy mieszkańców.

Zobacz więcej →


CZYŻOWICKI PIĄTEK ARTYSTYCZNY - tym razem obraz i dźwięk- relacja

30 maja br. w sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach w ramach comiesięcznych Czyżowickich Piątków Artystycznych odbył się wernisaż wystawy rzeźby i malarstwa oraz koncert młodych pianistów.

Zobacz więcej →


"KREATORKI" na targach w Chorzowie

W ostatni weekend w parku chorzowskim odbywały się Targi Turystyki Weekendowej "Atrakcje Regionów" na których nie zabrakło rękodzielniczek z terenu działania LGD "Ziemia Pszczyńska" oraz LGD "Morawskie Wrota".

Zobacz więcej →


Malarstwo i rzeźba – wernisaż w Tworkowie - relacja

W Centrum Kultury w Tworkowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby grupy artystów, na którym zaprezentowano kilkadziesiąt wyjątkowych prac. Rozmaitość postaw twórczych kierunków, inspiracji, technik i tematów sprawia, iż wystawa jest niepowtarzalnym kolażem zbudowanym z pejzaży, aktów, kompozycji abstrakcyjnych, realistycznych i ekspresjonistycznych portretów rzeźbiarskich.

Zobacz więcej →


WYSTAWa MALARSTWA UCZENNIC III KLASY LP - WDK OLZA

Zapraszamy do WDK w Olzie na wystawę malarstwa uczennic III klasy Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim.

Zobacz więcej →


Pasje ludzi pogranicza - Erwin Burszyk

21 lutego br. w WDK Gorzyce odbyło się XI spotkanie z cyklu "Przy kawie o pograniczu" - spotkanie z ludźmi pasji. Gościem specjalnym był znany rzeźbiarz z Bełsznicy Józef Burszyk.

Zobacz więcej →


Wystawy rękodzielniczek, Godów, od 4 lutego 2014 r.

Od 4 lutego w bibliotece gminnej w Godowie można oglądać dwie wystawy rękodzieł: Hafty krzyżykowe - prace Bożenny Janulek i Kwiaty - Teresy Strządała. W dorobku twórczym obu rękodzielniczek, prócz prezentowanych prac, znajdują się też wykonywane innymi technikami: decoupage, quillingiem, gliną, biżuteria tworzona z koralików czy z sutaszu.

Zobacz więcej →


Prezentacja projektu KREATOR podczas spotkania sieci SILESIAN LEADER NETWORK

W dniach 24-25 czerwca 2013 r., na obszarze LGD LYSKOR odbyło się spotkanie przedstawicieli Lokalnych Grup Działania z terenu województwa śląskiego zrzeszonych w sieci SILESIAN LEADER NETWORK. Podczas wizyty studyjnej w sali GOK w Kobyli zaprezentowano zrealizowany projekt współpracy KREATOR.

Zobacz więcej →


Kalendarz imprez

Niezwykłe sylwetki

Wiesław Zielonka

Ostatnie prace:
Rolnik, Wodny skrzat, Bramka
Charakterystyka autora:
Rzeźba zawsze robiła na mnie ogromne wrażenie. Uważałem, że żeby coś samemu wyrzeźbić,...

Kontakt

LGD Lyskor LGD Morawskie Wrota LGD Ziemia Pszczyńska

KREATOR © 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone.
EFR
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader PROW 2007-2013.