facebook
Jesteś na → Strona główna→ Warsztaty w Pracowni Kreatywności

Warsztaty w Pracowni Kreatywności

Warsztaty w Pracowni Kreatywności

Pracownia Kreatywności zaprasza do udziału w warsztatach w styczniu i lutym.

Poniżej przedstawiamy kalendarium.

Zapisy w Pracowni !

tel. 509 424 912

biuro@pracowniakreatywnosci.pl
sklep@pracowniakreatywnosci.pl

10 Styczeń 2012 (Wtorek) godz. 16:30 - Warsztaty filcowania mitenek

Na warsztatach uczestniczki wykonają z wełny czesankowej mitenki, czyli rękawiczki bez palców. Mitenki świetnie sprawdzą się w czasie jesiennych chłodów, a także mogą być oryginalnym prezentem dla przyjaciółki.

Zabierz na warsztat znajomą osobę... przyjaciółkę, mamę, chłopaka - dla obojga 10% zniżki


13 Styczeń 2012 (Piątek) godz. 15:00 - Warsztaty cardmaking - tworzenie kartek

Uczestnicy poznają podstawowe sposoby i metody ozdabiania kartek. Zaprezentowane zostaną najnowsze trendy związane z tą techniką. Będzie okazja zobaczenia różnych stylów w tworzeniu kartek np. vintage, clean&simple. 
Każdy otrzyma zestaw materiałów, z których wykona trzy kartki oraz 2 tagi-zawieszki na prezent.

 

17 Styczeń 2012 (Wtorek) godz. 16:30 - Warsztaty decoupage na drewnie lub papier mache

Uczestnicy warsztatów uczą się ozdabiać drewnianą szkatułkę lub pudełko z papieru mache metodą serwetkową oraz „cracle” (efekt postarzałej i popękanej powierzchni) z wykorzystaniem serwetek i papieru do decoupage.

 

19 Styczeń 2012 (Czwartek) godz. 16:00 - Warsztaty tworzenia biżuterii z koralików i półfabrykatów jubilerskich

Na warsztatach uczestnicy poznają podstawowe narzędzia, półfabrykaty jubilerskie oraz elementy potrzebne do wyrobu biżuterii. Uczą się łączyć i wykańczać zaprojektowane wyroby.

Każdy z uczestników wykona komplet biżuterii (naszyjnik oraz kolczyki i/lub bransoletkę) według własnego projektu.

 

20 Styczeń 2012 (Piątek) godz. 16:00 - Warsztaty filcowania - obraz z motywem przestrzennym

Podczas zajęć uczestnicy wykonają z wełny czesankowej obraz z motywem przestrzennym. Obraz taki wykonywany jest w całości bezszwowo, techniką filcowania na mokro. Poznaną technikę można wykorzystać zarówno przy tworzeniu obrazów - płaskorzeźb, ale także do ozdabiania torebek, kapeluszy, szali filcowych.

 

21 Styczeń 2012 (Sobota) godz. 11:00 - Warsztaty tworzenia biżuterii SUTASZ

Biżuteria sutasz to biżuteria wykonana ze sznurków jedwabnych. Ten rodzaj biżuterii ma długą historię, jednak popularna stała się dopiero kilka lat temu dzięki izraelskiej projektantce Dori Csrengeri. Dzisiaj w Polsce sutasz przeżywa renesans wśród twórców zajmujących się rękodziełem i projektowaniem ręcznie robionej biżuterii.

Technika ta wbrew pozorom nie jest trudna. Na zajęciach uczestnicy nauczą się krok po kroku jak wykonać wisiorek z wykorzystaniem sznurka sutasz. Uczestnicy po zakończonych zajęciach wyjdą z gotową biżuterią.

 

24 Styczeń 2012 (Wtorek) godz. 16:00 - Warsztaty filcowania małych form przestrzennych - zwierzęta

Uczestnicy warsztatu zapoznają sie z techniką filcowania igłowego (tzw. filcowana "na sucho"). Na zajęciach poznają także podstawową wiedzę na temat budowania form przestrzennych, proporcji, techniki "rzeźbienia" z wełny przy pomocy specjalnych igieł.
Każdy uczestnik warsztatu wykona zabawkę z wełny zgrzebnej oraz czesankowej wzorując się na rysunkach wiernie oddających charakter i specyfikę zwierzęcia.

 

27 Styczeń 2012 (Piątek) godz. 15:00 - Warsztaty scrapbooking - notes oraz magnes na lodówkę

Podczas spotkania uczestnicy poznają techniki wykonania notesu, ozdobiania okładek oraz zbindowania metalowymi spiralkami.
Warsztat ten łączony jest także z warsztatem tworzenia magnesu na lodówkę.

 

28 Styczeń 2012 (Sobota) godz. 11:00 - Warsztaty ceramiczne - misa ze stopionym szkłem

Na warsztatach uczestnicy tworzą własnoręcznie misę ceramiczną wyklejając ją przy pomocy formy gipsowej. Uczestnicy poznają podstawowe metody lepienia i zdobienia, przy użyciu tlenków, angob i szkła.

 

28 Styczeń 2012 (Sobota) godz. 11:00 - Warsztaty ceramiczne - anioł

Na warsztatach uczestnicy lepią anioła ceramicznego, poznają podstawowe metody lepienia i zdobienia.

 

11 Luty 2012 (Sobota) godz. 11:00 - Warsztaty tworzenia świec

Tworzenie świecy ma w sobie coś z magii. Topi się zwykłą parafinę, a dzięki dodaniu kolorów i różnych dodatków, uzyskuje niepowtarzalny efekt, często zaskakujący i ciekawszy od planowanego. Prawdziwe dzieło sztuki...
Zapraszamy na warsztat wszystkich, którzy chcą sobie stworzyć taką niepowtarzalną świecę.

 

11 Luty 2012 (Sobota) godz. 11:00 - Warsztaty tworzenia witrażowej biżuterii

Szkło, wbrew pozorom, jest bardzo plastycznym materiałem. Na tych warsztatach uestnicy nauczą się jak wyczarować z niego fantastyczne rzeczy począwszy od drobnej biżuterii, przez zawieszki ożywiające okna, po elementy wyposażenia wnętrz. Nie trzeba mieć specjalnych zdolności - przy odrobinie cierpliwości można nauczyć się zamieniać proste kawałki szkła w niepowtarzalne ozdoby. W czasie warsztatów uczestnicy poznają podstawy techniki Tiffany, nauczą się ciąć i obrabiać szkło, lutować, a z warsztatów wyjdą z własnoręcznie wykonaną niepowtarzalną ozdobą. Wspólnie odkryjemy, że tworzenie przynosi spokój i pozwala oderwać się od codziennych problemów.

 

Zapraszamy www.pracowniakreatywnosci.pl

Ostatnie produkty

Kategoria:

Autor:

Kalendarz imprez

Niezwykłe sylwetki

Bożena

Ostatnie prace:

Kontakt

LGD Lyskor LGD Morawskie Wrota LGD Ziemia Pszczyńska

KREATOR © 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone.
EFR
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader PROW 2007-2013.