facebook
Jesteś na → Strona główna→ Tropem Kolberga podczas Czyżowickich Piątków Artystycznych

Tropem Kolberga podczas Czyżowickich Piątków Artystycznych

Tropem Kolberga podczas Czyżowickich Piątków Artystycznych

Tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca zaprosiliśmy mieszkańców do Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach do udziału w spotkaniu artystycznym w ramch Czyżowickich Piątków Artystycznych. Tym razem przygotowaliśmy wystawę i wernisaż prac fotograficznych pt. "TROPEM KOLBERGA". Było to możliwe dzięki współpracy Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Katowicach i Instytutem Muzyki i Tańca.

Wystawa jest pokłosiem etnograficznych badań terenowych Zagłębia Dąbrowskiego". Był to projekt dokumentacyjno-badawczy w Katowicach mający na celu ochronę oraz popularyzację dziedzictwa kulturowego Zagłębia Dąbrowskiego. Fotografie ukazują tradycyjne budownictwo oraz obrzędowość doroczną oraz rodzinną na terenie Zagłębia Dąbrowskiego. Wystawę można zwiedzać w naszej placówce do końca czerwca br.

 

Wystawie towarzyszył występ zespołu wokalnego SINESTIMA (po grecku uczucie) działającego przy Wodzisławskim Centrum Kultury. Założycielem zespołu jest muzyk Robert Czech, który również akompaniuje na instrumentach klawiszowych. W skład zespołu wchodzi dziewięć dziewcząt – uczennic szkół podstawowych i gimnazjum z powiatu wodzisławskiego. Dziewczyny wykonują głównie repertuar rozrywkowy.

 

Dziękujemy wrażliwym na sztukę mieszkańcom za obecność i zapraszamy już na czerwcowy Czyżowicki Piątek Artystyczny, na którym odbędzie się wernisaż i wystawa prac podopiecznych stowarzyszenia „MamAutyzm” oraz uczestników festynu organizowanego z okazji Dnia Dziecka pt. „MAM MARZENIE”.

Kalendarz imprez

Niezwykłe sylwetki

Kontakt

LGD Lyskor LGD Morawskie Wrota LGD Ziemia Pszczyńska

KREATOR © 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone.
EFR
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader PROW 2007-2013.