facebook
Jesteś na → Strona główna→ Dotacje i kredyty dla młodych osób, które chcą rozpocząć własny biznes na wsi

Dotacje i kredyty dla młodych osób, które chcą rozpocząć własny biznes na wsi

Dotacje i kredyty dla młodych osób, które chcą rozpocząć własny biznes na wsi

Na początku XXI wieku młodzi ludzie stoją przed dużymi wyzwaniami. Zmieniły się priorytety i dzisiaj praca na etacie nie jest jedyną możliwą i dostępną opcją. Poza tym często jej po prostu brakuje. Statystyki wskazują, że największe bezrobocie jest wśród osób młodych, po ukończeniu szkoły, czy studiów.

Jednym z rozwiązań tego problemu jest założenie własnej firmy. Wiążę się ono z posiadaniem kapitału, wiedzy, umiejętności i znajomości rynku. Brak kapitału w przypadku rozpoczęcia działalności nie jest największym problemem. Mniejsze, czy większe środki finansowe na rozpoczęcie działalności będą zawsze dostępne (środki od rodziny, pożyczka z banku, dotacja itp.)

Prawdziwym wyzwaniem jest pomysł, wejście na rynek i utrzymanie się na nim. Jednak dla osób młodych mających własny pomysł i dużą wiarę we własne umiejętności - brak kapitału stanowi również problem.

Dostępne źródła środków finansowych na rozpoczęcie działalności pochodzą w większości z funduszy unijnych. Zakładają one wsparcie realizacji pomysłów określonych grup osób, wśród których preferowane są między innymi: młode osoby do 25 roku życia, osoby mieszkające na terenach wiejskich, absolwenci studiów.

Praktycznie zawsze wymagany jest opis planowanej inwestycji w formie wniosku, opisu przedsięwzięcia, czy biznes planu. Pozyskanie środków wiąże się także z ich zabezpieczeniem poprzez weksle, poręczycieli, zastawy czy ewentualną hipotekę na nieruchomości będące własnością osób trzecich.

Zdobycie środków nie jest łatwe, może zająć dłuższy okres czasu a wiąże się z pozyskaniem odpowiednich zabezpieczeń i pozwoleń oraz rozpoczęciem działalności gospodarczej.

pobierz przewodnik - plik pdf

 

dowiedz się więcej

  źródło: witryna wiejska

HK

Ostatnie produkty

Kategoria:

Autor:

Kalendarz imprez

Niezwykłe sylwetki

Kontakt

LGD Lyskor LGD Morawskie Wrota LGD Ziemia Pszczyńska

KREATOR © 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone.
EFR
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader PROW 2007-2013.